Męczenie Ptki

Ptka to taka niewdzięczna kategoria wkkw ponieważ ginie między obowiązującą juniorów młodszych Lką a obowiązującą juniorów jedną gwiazdką. Często zawodnicy przeskakują z Lki do gwiazdki zaliczając tylko dwie obowiązkowe do kwalifikacji Ptki.

Ja już jedną kwalifikację w Ptce uzyskałam na Sojuzie w zeszłym roku. Brakuje mi jednej do kwalifikacji na gwiazdkę, którą będę musiała jeździć w przyszłym roku. Stąd na najbliższych zawodach w Strzegomiu ta próba kwalifikacji w Ptce.

Żeby uzyskać ten tzw rezultat kwalifikacyjny (RK) trzeba uzyskać: nie więcej niż 75 punktów karnych z ujeżdżenia; kros – czysty przejazd (bez punktów karnych z przeszkód) oraz nie przekroczenie więcej niż o 90 sekund normy czasu próby terenowej; skoki nie więcej niż 16 punktów karnych. Czyli najambitniejszym zadaniem będzie przejechanie krosu na czysto.

Tak więc od ostatnich zawodów męczymy głównie ujeżdżenie do Ptki, a dokładnie jest to program FEI 1*A. W tym roku ten sam program obowiązuje w zawodach jednej gwiazdki :). Skokowo Donka oszczędzamy, bo się ostatnio naskakał na zawodach a czekają go kolejne.

 

Komentarze

22

DODAJ KOMENTARZ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.