Pierwszy trening w hali

Dzisiaj miałam trening na 20.00, ale jak przyjechałam dowiedziałam się, że się trochę opóźni. W sumie na dobre wyszło ponieważ pan Kostrzewa z siodłami też się spóźnił i dzięki temu w 10 minut udało nam się wyrobić. Gdy siodłaliśmy Sojuza pan Kostrzewa odrzucił trzy siodła więc zostały nam kolejne trzy. Najpierw wsiadłam na jakiś Euroriding, ale nie jeździło mi się w nim najlepiej więc szybko je zdjęłam i założyłam następne. Było ono bardzo miękkie i wygodne ale strasznie wybijało, a do tego Sojuz podwajał ten efekt. W następnym siodle jeździło mi się zdecydowanie najlepiej. Jest ono modelem close contact, przez co czułam każdy ruch konia, jego pracę grzbietu i nóg. Wydawało mi się, że jestem jakby przyszyta to siodła. Nie wiem jak to wyglądało, ale czułam się świetnie.

Co do samej jazdy, to było całkiem fajnie. Na początku sama się rozprężałam i muszę przyznać że było lepiej niż we wtorek. Smok przez dłuższą chwilę przyglądał się hali, a szczególnie drzwiom. W końcu był w niej pierwszy raz. Jednak po chwili już się troszkę rozluźnił i już nie zwracał na nie uwagi. Na treningu głównie jeździłam na kółku w lewo i w prawo bo nie chciałam przeszkadzać pani Ewie i Zosi w jeździe. Około 20.15 skończyły trening i pani Ewa mogła się mną zająć. Jednak nie najeździłam się zbytnio ponieważ po jakiś 5 kółkach Trenerka zapytała się czy nie mogłaby na chwilę wsiąść na Sojuza. Ta chwila zajęła jej jakieś 20 min.

Mówiła, że nie jest z nim tak źle tylko trzeba go rozluźnić, powyginać i osadzić na zadzie. Łatwo powiedzieć…

Gdy już dostałam z powrotem mojego rumaka nie jeździłam długo. Ćwiczyłyśmy jeszcze rozluźnienie i przejścia. Na lewo było fajnie, miałam lekko w ręku jednak na prawo nadal było ciężko. Tak jak większość koni Sojuz ma gorszą jedną stronę od drugiej, Smok ma znacznie gorszą prawą stronę. Ale spokojnie, powoli uda nam się doprowadzić go do porządku.

Jutro na ok 18.00 mamy pierwszą jazdę z trenerem skokowym. Zobaczymy jaki to będzie trener.

Komentarze

6

DODAJ KOMENTARZ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.