Skoki czynią cuda :)

Wczoraj miałam jazdę z trenerem i pracowałam na małych przeszkódkach, bo był to pierwszy trening skokowy Smoka po przerwie.

IMG_2161

Było około 27 stopni i słońce jak na pustyni. Jeszcze chyba nigdy tak się nie zgrzałam. Zresztą chyba nie tylko ja, bo Sojuz również po treningu był cały zlany potem.

IMG_2173

Same skoki były średnie, ale z głową Smoka było o wiele lepiej. Nie wiem czy zaufał mojej ręce czy po prostu nie miał siły na protesty, ale w każdym razie było lepiej :)

Zaczęliśmy od zwykłej rozgrzewki: kłus, stęp, koła, zmiany kierunku. Było strasznie gorąco, tak więc nie wymagałam od Sojuza zawrotnej prędkości, zresztą i tak już wtedy był całkiem mokry. Następnie zaczęłam galopować. Również robiłam koła, zmiany kierunku, a w tym czasie trener z moją mama ustalali mi plan jazd na następny tydzień. Potem przeszliśmy już na drążki po łuku (cavaletti). Oczywiście po trzech tygodniach przerwy, nie było możliwe żebym trafiła w drągi, tak więc Sojuz mógł popisać się pomysłowością w jaki sposób wybrnąć z takich ciężkich sytuacji i nie zabić się na drągach razem za mną. Tak samo było z przeszkodami, ale na szczęście były to liliputy. Zresztą sami możecie zobaczyć na filmie :) Śmieszne było, że po większej niż drążki przeszkodzie Smok tak się cieszył, brykał i chciał pęęęęęęędzić, że wyraźnie widać, ze lubi skakać i będzie się cieszył gdy wreszcie trafi na cros  (około 1 min 40 sec filmu to widać) :)

Po jeździe byłam zwiędnięta i spodziewam się że Smok też. Dlatego też skoro było tak ciepło, to trochę go obmyłyśmy z potu gąbką z wodą a potem poszłam z nim na trawkę. Dzisiaj mam ujeżdżenie z panią Ewą, na szczęście wieczorem, więc mam nadzieję, że będzie nie będzie tak gorąco J

Komentarze

16
 • asia

  pisze,że wystąpił błąd i filmik nie działa :(

  Odpowiedz
 • Aga

  Super tam sobie śmigacie, fajnie Smoczek sobie skacze, i jak się cieszy! Filmik bardzo fajny, czekam na jakiś z zawodów! Mam nadzieję, że już niedługo takowy się pojawi na blogu ;)

  Odpowiedz
 • :p

  Będziesz się przenosiła do trawersu?

  Odpowiedz
 • Nina

  Mam do ciebie pytanie(może się już powtarzało) ale czy tutaj trenujesz przeszkody crosowe?

  Odpowiedz
 • Alvasenaie

  Miałam się nie wypowiadać ale powiem, bo bardzo podoba mi się ta jazda. Jest ruch na przód, jest rozluźnienie, zaokrąglenie grzbietu. Widać, że Sojuza(i Ciebie też) cieszy robienie czegoś – ruch, dynamika, skoki. Mniej przejmujesz się tym, że koń zadrze głowę czy zaprotestuje, i dlatego to przechodzi bez walki czy usztywnienia. Głowa konia jest w dość naturalnej pozycji, przed pionem i koń nie protestuje przeciwko temu – czyli jest dobrze. Oby tak dalej!
  Może trzeba wam na ujeżdżeniu jakąś przeszkodę postawić, żebyście mogli trochę wyluzować od czasu do czasu? <- żart, nie traktuj tego dosłownie
  Mam nadzieję, że się nie obrazisz, za tą wypowiedź i że nie będzie się przez nią toczyć kolejna przydługawa "dyskusja".
  Alvasenaie

  Odpowiedz
 • horserka85

  Alvasenaie, czemu to ma być żarcik? ;) Wiem, że ujeżdżenie to ujeżdżenie, ale jak raz albo dwa razy skoczy sobie właśnie takie cavaletki, to na prawdę pomaga rozluźnić konia. Bynajmniej u mnie działało ;)
  A filmik bardzo ładny. Twój dosiad jest po prostu mega *.* Powiedz Twojej mamie, że ją podziwiam za to, że tak Ci pomaga, wspiera i robi filmiki, naprawdę Ci zazdroszczę :)

  Odpowiedz
  • Nika

   Ja też :) A poza tym jeździsz sportowo … ;)

   Odpowiedz
  • Alvasenaie

   Nie mówię że nie można, ale nie jest to jakaś przemyślana rada. Choć może rzeczywiście pomogłoby im na rozluźnienie, skoro tak lubią skakać? W sumie pomysł ciekawy i nawet mi się podoba, choć przeszkodę stanowi siodło ujeżdżeniowe i długie strzemiona(bo chyba w takim siodle nie bardzo skakać). Ale w “normalnym” siodle jazda wszechstronna(w sensie na jednej jeździe) na pewno jest przyjemna i pomocna, szczególnie jak ktoś lubi jedno, a nie lubi drugiego.
   Alvasenaie

   Odpowiedz
 • AgaRS

  Czy twoja siostra nadal jest w top model?

  Odpowiedz
 • Karo

  to ona go prowadzi ?

  Odpowiedz
 • Aga

  Gosia a nie wybierasz się w niedzielę do Podkowy Leśnej (TKKF Podkowa) na zawody coś pohopsać? :(

  Odpowiedz
 • asia

  Gosiu, nie przejmuj się i proszę cie dodawaj następne posty :)

  Odpowiedz
 • dim

  A jak poszło ujeżdżenie? :D

  Odpowiedz

DODAJ KOMENTARZ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.