W Sopocie to się działo!

W Sopocie z zeszły weekend były zawody wkkw na których miałam być. Szkoda, że mnie nie było bo się tam nieźle działo!!!

Po pierwsze w klasie LL wygrała Julka Kania na Maladze! To już drugie podium Julki od początku sezonu, więc zapowiada się ciekawie!

W LL startowało początkowo 23 konie, ukończyło 19. Co ciekawe, w tej klasie jechała też córka mojej ortodontki, oraz… debiutowała Hania S! Gratulacje Haniu i witamy wśród wkkwistów :). Ciekawe co Cię skłoniło akurat do tej dyscypliny sportu? :D W LL jechały też Kasia Ł i Julka z Trawersu na Avanti PP. Poradziły sobie świetnie – bezbłędne skoki i cross mówią same za siebie :)

Na całych zawodach widać było mnóstwo mistrzów Polski, wygłodniałych normalnych zawodów po długiej zimie. W klasie L na podium oczywiście wylądował Paweł Spisak na Dolarze (34 punkty za ujeżdżenie!!!!!) oraz Kamil Rajnert na Grand Supreme (38pkt za ujeżdżenie). Nieco dalej był Jerzy Lipkowski, była też wiktoria Knap na Rodezji. Łącznie 44 konie i wszystkie włożone w jedną klasę L! Z moich dotychczasowych doświadczeń wynikało, że tak liczną klasę powinni byli podzielić na dwie klasy L, ale jak rozumiem przy tak licznie obsadzonych zawodach nie mieli jak.

W klasie P zaczynali sezon m.in. Ania B. i Mateusz S. Ania na swoim Wichrze uzyskała wynik kwalifikacyjny, który potrzebny jest jej do Mistrzostw Polski Juniorów. Oczywiście pierwsze miejsce zajął kto? Paweł Spisak. No cóż.

W gwiazdce kolejni znajomi. Gosia K. zaczynała tu sezon na Poli i Bardo.

Mój trener Marcin Michałek na swojej Łzie zajął 8 miejsce po czystych skokach i crosie. Pierwsze miejsce – Kamil Rajnert…

W dwóch gwiazdkach już za wysoko na moich znajomych (przynajmniej na początku sezonu). Wygrał… Kamil Rajnert, a na 4 miejscu był Paweł Warszawski.

W trzech gwiazdkach na podium sami obcokrajowcy. Polak na 9 miejscu to Paweł Warszawski na Hatterii po czystych skokach i crosie! Ciekawa jestem jak przygotowuje się konie zimą, żeby zaczynały sezon od trzech gwiazdek?! Mistrzostwo Świata!

No cóż ciekawie było. Ciekawe kiedy my się będziemy mogli udać na nasze pierwsze zawody w tym sezonie…