Zmiany w ostatniej chwili

Dowiedziałyśmy się przypadkowo, że eliminacje regionu Mazowieckiego, Lubelskiego i Łódzkiego do OOM w wkkw zostają przeniesione z 29-30 Czerwca na… 08-09 Czerwca w Starej Miłosnej. Nie było o tym oficjalnie ŻADNEJ informacji aż do dziś, bo dziś pojawiła się taka informacja na stronie wmzj.waw.pl.

Oczywiście jest to zmiana na lepsze jeśli chodzi o czas między eliminacjami a finałami. Poprzedni termin oznaczał, że 5 dni po eliminacjach konie miały iść finały. Wiadomo, że to jest nienormalna propozycja pod względem zdrowia i kondycji koni. Ale dla nas ta zmiana niestety oznacza, że nie będziemy jechać żadnych zawodów wkkw przed eliminacjami bo 8-9 czerwca mieliśmy jechać Rybnik. Pojedziemy zatem eliminacje jako pierwsze zawody w tym sezonie, tzn NA ŻYWIOŁ. Nie jest to tak jak miało być w zamyśle i nie wiem jakie skutki przyniesie jeśli chodzi o nasze wyniki. Ale nic nie możemy w tej sytuacji zrobić. NIC. Można by myśleć o pojechaniu na innym koniu niż Sojuz (jeśli byśmy takiego konia znalazły), ale żeby tak zrobić, trzeba mieć “zagranie” na zawodach wkkw w klasie L jako para. Czyli ukończyć takie zawody jako para PRZED eliminacjami. Na to już nie ma czasu. No i tak jest na dziś.

Druga rzecz to Sojuz, który w poniedziałek był na badaniu pod kątem swojego stanu zdrowia. Niestety jeszcze musi zwolnić tempo, do przyszłego tygodnia, żeby wszystko się ostatecznie wyleczyło. To że tak długo miał na sobie to złe kucie spowodowało taki trochę przewlekły stan jego zapalenia, a taki stan jest trudniej doleczyć. Tak więc znowu zwolnienie tempa, a potem dwa tygodnie na bardziej wkkwowskie przygotowania. Mam nadzieję, że tym razem (już to mówiłam i już miałam nadzieję) będzie już zdrów jak ryba. A dla mnie nauczka, jak BARDZO WAŻNE jest prawidłowe kucie!!! MEGA!

Komentarze

38

DODAJ KOMENTARZ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.