Znów ujeżdżnie!

Dzisiaj miałam trening ujeżdżeniowy. Co jest dziwne, gdyż zwykle poniedziałki mam wolne. Teraz jednak się tak złożyło, że Trenerka była na zawodach z kucykami i nie było żadnego trenera na miejscu, więc psując mi plany wyjścia na zakupy z koleżanką zarządziła jazdę dzisiaj. I do tego ujeżdżenie!!! Ile można mieć ujeżdżenia?! Ale o dziwo jeździło mi się całkiem dobrze :D

Byłam na jeździe z pięcioma osobami z czego dwie galopowały kondycyjnie, czyli przygotowywały się do krosu. Jeździ się wtedy 10 min. stępa, 10 min. kłusa, ok. 7 min. galopu i znowu po 10 min. kłusa i stępa. Po takim czymś schodzi się z konia totalnie mokrym. Tak więc na czworoboku byłyśmy tylko we trzy. Ćwiczyłyśmy to samo co zwykle czyli: wolty, przejścia, dodania w kłusie i kontrgalopy. Nie była to jakaś strasznie ciężka jazda, ale Rysie troszkę się zmęczył. Na początku w kłusie nie był zbytnio do przodu, więc musiałam go trochę pchać. Gdy zobaczyła to Trenerka, zostałam skrzyczana za to, że w pięknej sylwetce skacze na tym koniu jak bym strasznie chciała iść do toalety, i że właśnie dlatego Rysio nie idzie do przodu.

Druga część jazdy była przyjemniejsza szczególnie dla Ryszarda, gdyż przestałam skakać mu po plecach. Mam jednak pewne obawy, że przez kilka dni będzie go bolał grzbiet. Po galopach Trenerka pokazała nam rysunek kontrgalopu z programu P8. Jak jest czworobok to z litery A w lewo do środka robisz półkole, a potem tak samo w drugą stronę do litery C tylko że w kontrgalopie. Dobrze radziłam sobie z tym ćwiczeniem w obie strony, gdyż Rysiek nie ma większych problemów z galopowaniem ze złej nogi, co jest trochę irytujące jak nie chce jej zmienić na skokach.

Podsumowując jeździło mi się całkiem dobrze i wydaje mi się, że i Rysio spędził ten czas dość przyjemnie, bo cały czas był lekki na pysku i wydawał się być rozluźniony. Jestem zadowolona z tej jazdy, a najbardziej uszczęśliwia mnie to, że jutro są skoki :))

 

Komentarze

7

DODAJ KOMENTARZ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.